Bardzo często zdarza się tak, że samochód przez nas kupiony z drugiej ręki jednak nie ma wymarzonego koloru, ale do zakupu przekonało nas jego wyposażenie oraz bardzo dobry stan. Czasami, nawet gdy kupujemy całkiem nowy samochód, to lista dostępnych kolorów nadwozia może być kompletnie niewystarczająca. Kiedy się zastanowimy, jak tanio oraz łatwo zmienić kolor, z pomocą przychodzą auto folie Poznań (sprawdź ofertę Glancprojekt). Oklejanie samochodu przy pomocy folii ostatnimi czasy stało się bardzo popularnym sposobem na zmianę koloru pojazdu. Folia nie tylko pozwala zmienić kolor bez ingerencji w lakier fabryczny, ale także stanowi ochronną funkcję. Po jej usunięciu samochód wciąż wygląda jak nowy i nie ma kompletnie żadnych śladów oraz rys. Wydatek, który poniesiemy na folię zwrócić się może przy odsprzedaży, ale także przy zakupie samochodu.

Jak dokładnie wygląda oklejanie samochodu specjalną folią?

Bardzo często zdarza się tak, że samochód przez nas kupiony z drugiej ręki jednak nie ma wymarzonego koloru, ale do zakupu przekonało nas jego wyposażenie oraz bardzo dobry stan

Jak nakładana jest folia? Musimy przyznać, że wiele osób się nad tym zastanawia. W wariantach nieco droższych montażu samochód jest rozbierany z drzwi, kierunkowskazów, lamp, lusterek oraz podobnych elementów. Oczywiście folię nałożyć można także bez demontażu elementów. Zawsze jednak demontaż pozwala na łatwiejsze oraz lepsze dopasowanie arkuszy folii i co idzie za tym – o wiele lepszy efekt modyfikacji.

Nałożenie folii to proces nieco skomplikowany. Folia nie jest zbyt gruba. Jest to od 50 do 100 mikronów oraz mocny klej. W nieco dłuższej perspektywie te o bardzo wysokiej jakości modyfikacji utrudnia znacznie montaż. Poza tym folia nakładana jest bardzo dużymi arkuszami. Wszystko po to, aby niezauważalne były ślady łączenia na elementach karoserii i całość była jednolita całkowicie. Istotne w samym procesie montażu są na pewno warunki termiczne. Temperatura jest określona ściśle w dokumentacji producenta folii, a po zakończeniu procesu samochód musi zostać wygrzany odpowiednio.

Nałożenie folii to proces nieco skomplikowany

Po zakończeniu operacji efekt może być naprawdę zdumiewający. Z zewnątrz nie sposób określić, że samochód jest oklejony. Jedynie w przypadku montażu mniej fachowego można, patrząc na krawędzie nadwozia, zauważyć, że jest ono oklejone. Jednak na co dzień, kiedy samochód stoi na parkingu, czy też jedzie, nikt nie zauważy, że jest oklejone. Istotny jest także fakt kilkuletniej gwarancji na przeprowadzone modyfikacje. Daje nam to pewność, że folia nie zacznie w żadnym wypadku odpadać lub też się łuszczyć po jakimś czasie. Na pewno będziemy zadowoleni z tej inwestycji. Nawet efekt przewyższy nasze oczekiwania.