Zakup nowego auta to dla każdego z nas bardzo duże przeżycie. Zbieramy bowiem finanse na samochód przez lata, by móc wreszcie zakupić swój wymarzony pojazd. Czasami bierzemy auta w leasing albo wynajem długoterminowy. Jednak niezależnie od tego jak chcemy nabyć lub użytkować auto, musimy wziąć pod uwagę dbałość o jego walory estetyczne. Właśnie z tego powodu wielu właścicieli samochodów, zwłaszcza nowych ale nie tylko, decyduje się na skorzystanie z opcji zabezpieczenia lakieru. Dzięki temu pojazd przez długie lata może cieszyć nasze oko i wyglądać tak, jakby dopiero co opuścił salon.

Dlaczego warto chronić lakier?

Zakup nowego auta to dla każdego z nas bardzo duże przeżycie

Nie da się ukryć, że obecnie mnóstwo aut stoi na parkingach pod gołym niebem. Nawet jeżeli posiadamy miejsce w garażu lub własny garaż indywidualny, wciąż musimy wziąć pod uwagę parkowanie auta pod pracą, gdzie możemy być zmuszeni trzymać pojazd pod chmurką przez 8 godzin dziennie, a nierzadko nawet i dłużej. Właśnie z tego powodu warto chronić lakier auta, jeżeli chcemy by wyglądało jak nowe przez dłuższy okres czasu. Aby zrobić to jak należy warto wiedzieć jakie są dostępne na rynku opcje. Pierwsza z nich to specjalne powłoki ceramiczne Poznań to jedno z miast, gdzie możemy znaleźć serwisy samochodowe, które oferują nałożenie takiej powłoki na auto. Jeżeli natomiast chcemy spróbować swoich sił samodzielnie, możemy również spróbować nałożyć powłokę ceramiczną własnoręcznie, jednak trzeba pamiętać że nie możemy tego robić w taki sposób, by nie przykładać się w ogóle do pracy. Wbrew pozorom jest to czynność skomplikowana, a przynajmniej wymagająca sporo uwagi.

Jak użyć powłoki ceramicznej?

Nie da się ukryć, że obecnie mnóstwo aut stoi na parkingach pod gołym niebem

Na początku musimy wybrać odpowiednią powłokę dla naszego lakieru, a także kupić odpowiednią ilość. Producent zazwyczaj podaje na opakowaniu jak dużą powierzchnię możemy pokryć za pomocą jednej puszki preparatu. Nakładanie bowiem odbywa się podobnie jak nanoszenie lakieru, z pomocą puszki natryskowej ze specjalną dyszą. Profesjonalne warsztaty nanoszą powłokę inaczej, stosując do tego pistolety lakiernicze ze specjalnymi końcówkami. Trzeba wiedzieć, że niezależnie od tego na jaką opcję się zdecydujemy, ważny jest czas w jakim nałożone zostaną powłoki ceramiczne Poznań to jedno z największych miast w Polsce, które obciążone jest smogiem oraz kwaśnymi deszczami. Te bardzo szybko niszczą lakier pojazdowy, właśnie z tego powodu powłokę należy zaaplikować możliwie jak najszybciej, najlepiej w pierwszych dniach lub tygodniach po zakupie auta (więcej). Jeżeli lakier nie zdąży uszkodzić się lub wyblaknąć, zachowamy jego wygląd na bardzo długie lata, a o to właśnie nam chodzi.

Jak chroni powłoka na lakier?

Gdy parkujemy auta pod drzewami, na lakier dostaje się żywica. Czasami są to tak niewielkie ilości, że nawet tego nie widzimy. Zostaje ona usunięta podczas wizyty na myjni albo samodzielnym myciu samochodu. Trzeba jednak wiedzieć, że żywice wchodzą w reakcje z powierzchnią lakieru, co przyspiesza jego blaknięcie. Powłoki ceramiczne chronią przed takimi sytuacjami, wytwarzając cienką barierę między lakierem a otoczeniem. Pomagają również na niewielkie otwarcia oraz uderzenia kamieni, uniemożliwiając powstanie odprysków lakieru, co z czasem doprowadziłoby do powstania korozji blachy. Jak widać jest mnóstwo istotnych zalet powłoki ceramicznej, ale najważniejsze to ochrona lakieru przed kwaśnymi deszczami, a także przez solą drogową w okresie zimowym. Jeżeli odpowiednio wcześnie zdecydujemy się na aplikację takiej powłoki, możemy być pewni że auto będzie wyglądać jak nowe przez wiele lat.