Kupno używanego auta zazwyczaj wiąże się z mniejszymi lub większymi wydatkami. Gdy ogarnięte zostaną kwestie mechaniczne oraz blacharskie, przychodzi pora by zająć się wnętrzem. W starszym aucie z pewnością znajdzie się sporo uszkodzonych elementów plastikowych, połamanych zaczepów tapicerki i tym podobnych. Duży problem mogą jednak sprawić fotele. Jeżeli są mocno zabrudzone, w samochodzie było palone, albo jeździł w nim kot lub pies, to z pewnością doprowadzenie tapicerki do oryginalnego stanu nie będzie łatwe. Sprawdzamy w jaki sposób można rozwiązać ten problem.

Samodzielne czyszczenie

Pierwszy sposób polega na próbie samodzielnego wyczyszczenia siedzisk i oparć foteli. Oczywiście poleca się to zrobić tylko wtedy, gdy wiemy że brudu nie jest dużo. Możemy wykorzystać tradycyjny odkurzacz piorący, dzięki któremu pozbędziemy się powierzchownych zanieczyszczeń. Usunie on również część sierści zwierzęcej, jednak nie liczmy na to że uda się pozbyć jej w stu procentach. W takiej sytuacji będziemy musieli udać się na profesjonalne czyszczenie foteli Poznań to na szczęście jedno z miast, gdzie bez problemu znajdziemy firmę, która wykona dla nas tego typu usługę. Nie jest to też nadmiernie drogie, jednak o tym więcej napiszemy później. Jeżeli fotele są skórzane, to problemu z wbitą sierścią nie będzie. Podobnie jeżeli w aucie było palone, to skóra nie przesiąknie tak łatwo dymem papierosowym, jak materiałowa tapicerka. Trzeba jednak wiedzieć, że o skórę nie damy radę zadbać wyłącznie sami. Jeżeli pojawiły się spękania i tym podobne uszkodzenia, również zaleca się wizytę u profesjonalistów.

Kupno używanego auta zazwyczaj wiąże się z mniejszymi lub większymi wydatkami

Czyszczenie profesjonalne

Drugą opcją, która polecana jest w przypadku bardziej zabrudzonego wnętrza, albo chęci wyczyszczenia tapicerki w idealny sposób, jest udanie się do profesjonalnego serwisu prowadzącego tzw. auto-detailing. Tam pracownicy posiadają niezbędną wiedzę, ale również sprzęt i inne akcesoria, które są niezbędne dla prawidłowego oczyszczenia wnętrza auta. Jeżeli będzie taka konieczność, fotele zostaną zdemontowane z auta, po czym tapicerka zostanie z nich zdjęta. Na tym etapie możliwe jest jej wypranie w specjalnym urządzeniu, natomiast gąbki można bez kłopotów wymienić. Pomoże to na problem wysiedzianego fotela kierowcy, a także jeżeli siedzenia zostały mocno zanieczyszczone dymem z palonych w aucie papierosów. Jedyny sposób by pozbyć się wszystkich tych problemów, to pojechać na profesjonalne czyszczenie foteli Poznań jest dużym miastem, bez kłopotów znajdziemy tu dobrą firmę, która zajmie się odpowiednio wnętrzem naszego samochodu.

Jak znaleźć dobrą firmę?

Na pewno nie poleca się jechać pod pierwszy możliwy adres, gdzie nad bramą wjazdową ujrzymy szyld „auto-detailing” albo „pranie tapicerki samochodowej”. W ten sposób mamy duże szanse, że trafimy do takich ludzi, z których pracy nie będziemy zadowoleni. Dlatego najlepszym sposobem jest sprawdzenie listy dostępny firm czyszczących tapicerkę pojazdową w internecie. Od razu możemy zapoznać się z ocenami oraz opiniami na ich temat. Da nam to podstawowy pogląd na to, czy z usług danego przedsiębiorstwa warto korzystać. Możemy też zapytać kogoś z sąsiadów, znajomych lub rodziny, kto ostatnio oddawał swój samochód na czyszczenie foteli Poznań to duże miasto, które ma ogrom firm prowadzących takie usługi. Z pewnością inni polecą nam pod jakie adresy warto się udać, a jakie punkty lepiej omijać szerokim łukiem. Warto byśmy po wykonanej usłudze również sami wspomogli społeczność, zamieszczając odpowiednia opinię w sieci.