Chętnie kupujemy samochody od naszych zachodnich sąsiadów (więcej). Nawet po dekadzie większość z nich nadal wygląda świetnie. Jaki jest sekret? Czy to możliwe, że Niemcy przejeżdżają autem mniej kilometrów w ciągu roku niż my? Nic takiego! Nasi zachodni sąsiedzi systematycznie zapewniają swoim samochodom relaks SPA! Ty też możesz! Co to jest autodetailing?

Auto detailing. Co to jest?

Auto detailing Poznań to wieloetapowa, metodyczna i świadoma pielęgnacja samochodu lub jego poszczególnych elementów

Auto detailing Poznań to wieloetapowa, metodyczna i świadoma pielęgnacja samochodu lub jego poszczególnych elementów. To więcej niż wizyta w zwykłej myjni samochodowej. Głównym celem pielęgnacji jest nie tylko dokładne czyszczenie samochodu, ale także naprawa jego stanu i ochrona przed ponownym zanieczyszczeniem. Szczególną uwagę przywiązuje się do karoserii. Nawet stary samochód może wyglądać jak z salonu, jeśli o lakier zadbają profesjonaliści. Specjalne kosmetyki sprawią, że karoseria zabłyśnie jak gwiazda polarna i nie pozostanie najmniejszy ślad po drobnych rysach i niedoskonałościach.

Auto detailing Poznań obejmuje również wnętrze samochodu. Profesjonaliści wyczyszczą tapicerkę, dywaniki i inny sprzęt. Polerują drzwi od wewnątrz i usuwają rysy z deski rozdzielczej. Niektóre firmy zajmujące się pielęgnacją samochodów oferują również dezynfekcję wnętrza samochodu. To dobry sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i wrogich patogenów, zwłaszcza jeśli często podróżujesz z psem.

Dlaczego warto korzystać z auto detailingu?

Każdy komu zależy na swoim samochodzie, powinien od czasu do czasu zapewnić mu samochodowe spa

Każdy komu zależy na swoim samochodzie, powinien od czasu do czasu zapewnić mu samochodowe spa. Najlepszym eksponatem dla kierowcy jest wygląd zewnętrzny samochodu. Dobrze utrzymany samochód dłużej zachowuje swoją wysoką wartość. Jeśli po pewnym czasie zdecydujemy się go sprzedać, będziemy mogli to zrobić na korzystniejszych warunkach.

Dodatkowo specjalna powłoka lakiernicz zabezpiecza nasz pojazd przed uszkodzeniami, które pojawiają się podczas codziennej jazdy. Małe kamienie wystające z kół rysują lakier i elementy podwozia. Z drugiej strony samochód stojący bez ruchu jest bardziej podatny na korozję. Niesprzyjające warunki atmosferyczne wpływają niekorzystnie na wygląd karoserii. Zmniejszą to zabiegi w profesjonalnym salonie.

W jaki sposób?

Warto tutaj wspomnieć o ceramicznej powłoce, która zabezpiecza auto przed drobnymi zarysowaniami i zabrudzeniami. Jest znacznie skuteczniejszy od tradycyjnego wosku, a różnica polega na jego trwałości. O ile wosk chroni nasz samochód przez kilka miesięcy, o tyle powłoka ceramiczna zabezpiecza go przez kilka lat, warto z tego skorzystać.