Zadbaj o swój samochód

Czym jest auto detailing Poznań? Dlaczego mówi się o nim tak dużo w świecie użytkowników nie tylko samochodów, ale także motocykli, quadów, łodzi, a nawet helikopterów i samolotów? Auto detailing jest wieloetapową, metodyczną oraz świadomą pielęgnacją całego samochodu lub też jego poszczególnych elementów. Ma na celu nie tylko oczyszczenie, ale także konserwację, zabezpieczenie oraz renowację. Usługa ta jest wykonywana zarówno przy samochodach używanych, jak i nowych. Auto detailing nie tylko dba o zewnętrzną stronę pojazdu. W stopniu równym skupia się także na jego wnętrzu. W efekcie działań ściśle dopasowanych do potrzeb konkretnego samochodu klient otrzymuje samochód w stanie wręcz zachwycającym.

Po co się zdecydować na auto detailing?

Na auto detaling warto się zdecydować, aby posiadać nieskazitelnie piękne auto, zabezpieczyć wszelkie elementy samochodu, zwiększyć i przedłużyć żywotność, jak i podnieść wartość rynkową pojazdu. Auto detailing możemy podzielić na wewnętrzny oraz zewnętrzny. Prace, które są prowadzone w środku samochodu, przede wszystkim skupiają się na wyczyszczeniu, zabezpieczeniu oraz także konserwacji plastików, tapicerki oraz innych elementów wyposażenia.

Szczególnie warto się skoncentrować na procesie zewnętrznym auto detailingu. W tym przypadku działanie się skupia głównie na lakierze. Prace rozpoczynają się zawsze od umycia dokładnego pojazdu, a więc mycia detailingowego. W jego skład wchodzą takie procesy jak deironizacja lakieru oraz jego dekontaminacja. Głównie chodzi o usunięcie zabrudzeń takich jak żywica, smoła, owady oraz asfalt. Jednym z etapów kolejnych jest glinkowanie. Musimy wiedzieć, że to iż nie widzimy zanieczyszczeń, wcale nie oznacza, że ich tam nie ma. Glinka nada powłoce tak zwanej gładkości lakierniczej. Następnie przechodzi się do jednego z najbardziej istotnych procesów, a więc do renowacji lakieru. Dzięki korekcie lakieru możemy pojazdowi przywrócić salonowy wygląd. Pozbędziemy się zmatowień oraz rys. Celem jest przywrócenie utraconej głębi koloru.

Zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy z warsztatem, który zajmuje się auto detailingiem, dokładnie go sprawdźmy, aby mieć pewność, że rzeczywiście trafiliśmy do najlepszych specjalistów. Takich na rynku wcale nie brakuje. Pomocne okaże się zapoznanie z opiniami. Im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Gdy widzimy, że zakład ma więcej opinii negatywnych, to nawet nie wykonujmy telefonu, aby się umówić na wolny termin.