Skórę lub jej substytuty można znaleźć w wielu nowoczesnych pojazdach. Fotele skórzane są często dostępne nawet w samochodach, które nie są luksusowe. Dobrze wyglądają i zwiększają komfort. Warto jednak pamiętać, że o skórę należy odpowiednio dbać. W szczególności kierowca powinien pamiętać o okresowym czyszczeniu skóry.

Czas na czyszczenie wnętrza samochodu

Oczywiście każdy sam decyduje, kiedy nadszedł czas na czyszczenie skór Poznań. Nie trzeba dodawać, że czas ten zależy w dużej mierze od stopnia zabrudzenia wnętrza, a szczególnie tapicerki. Nie należy jednak zapominać, że nieuniknione jest przeprowadzenie w pewnym momencie generalnego sprzątania, w czym nie pomoże zwykłe odkurzanie.

Aby oddać samochód do czyszczenia chemicznego, nie trzeba zgłaszać się do specjalistycznego serwisu. W rzeczywistości na początku może się wydawać, że technologia procesu jest trudna. Jeśli jednak użyjesz sprawdzonego środka czyszczącego i będziesz przestrzegać prostych zasad jego stosowania, okaże się to zaskakująco proste.

Skórę lub jej substytuty można znaleźć w wielu nowoczesnych pojazdach.

Czym zatem różni się czyszczenie wnętrza samochodu na sucho od zwykłego czyszczenia samochodu?

W rzeczywistości główna różnica polega na stosowanych produktach. W standardowym procesie czyszczenia wnętrz stosuje się specjalne środki chemiczne lub proste mieszanki, które można przygotować w domu z tanich lokalnych surowców. Do usuwania trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, które pojawiają się na powierzchniach elementów wnętrza podczas długotrwałego użytkowania pojazdu, można użyć środków chemicznych kupionych w sklepach lub wykonanych własnoręcznie.

Istnieją trzy rodzaje środków do czyszczenia wnętrz, w zależności od tego, jakie środki są stosowane

Aby oddać samochód do czyszczenia chemicznego, nie trzeba zgłaszać się do specjalistycznego serwis

Jednym z rodzajów czyszczenia na sucho jest czyszczenie na mokro. W tym przypadku plamy leczy się na powierzchniach z tworzyw sztucznych, które na ogół nie są narażone na bezpośrednie oddziaływanie wody.

Innym rodzajem czyszczenia chemicznego wnętrza z użyciem środków chemicznych jest czyszczenie kombinowane, które zwykle przeprowadza się, gdy planuje się usunięcie zabrudzeń z każdego elementu wnętrza. Oczywiście ten rodzaj czyszczenia chemicznego kabiny jest najdroższy, ponieważ w tym przypadku konieczne jest jednoczesne użycie kilku środków czyszczących.

Trzecim rodzajem jest pranie chemiczne. Zwykle jest ona wykonywana przy użyciu środków chemicznych przeznaczonych do rozpylania na zabrudzone elementy wnętrza. Metoda ta jest stosowana do usuwania zabrudzeń z powierzchni tapicerowanych, takich jak siedzenia, zagłówki i inne materiały tapicerowane, skóra lub jej imitacja.