Warstwa lakieru działa jak bariera ochronna, która zabezpiecza lakier samochodu przed niekorzystnym wpływem środowiska. Podczas polerowania samochodu specjalne składniki wnikają w wierzchnią warstwę lakieru. Ich późniejsze usunięcie pozostawia na powierzchni cienką warstwę.

Powłoka ta zamyka pory w lakierze i chroni lakier przed słońcem, brudem, wilgocią i śniegiem. Detailing sklep Poznań (więcej: https://glancprojekt.pl/uslugi/sklep) oferuje pasty polerskie, które poprawiają wygląd lakieru samochodu. Wiele z nich zawiera poliuretan. Dzięki tym dodatkom stanowią one kondycjoner metali, który poprawia strukturę lakieru, zwiększa jego połysk i chroni go przed szkodliwymi warunkami środowiskowymi.

Warstwa lakieru działa jak bariera ochronna, która zabezpiecza lakier samochodu przed niekorzystnym wpływem środowiska

Materiały ścierne do napraw lakieru samochodowego

 

Zawierają one cząsteczki, które zdrapują górną mikronową warstwę lakieru, umożliwiając wygładzenie drobnych rys, odświeżenie lub wyrównanie koloru, usunięcie zmatowienia po złym lakierowaniu w warsztacie oraz usunięcie smug na karoserii.

Kolor lakieru ze wzbogaconym kolorem

Zawiera pigmenty o tonacji podstawowej farby, odpowiednie dla gamy odcieni tonacji podstawowej. Na przykład politura wzbogacona o biały kolor jest stosowana do pielęgnacji samochodów o jasnym, białym kolorze. Służą one do odświeżenia koloru karoserii i usunięcia zarysowań. Nie zapewniają one praktycznie żadnej powłoki ochronnej, są niestabilne bez dodatkowej obróbki i wymagają regularnego odświeżania. Często dostępne są w postaci aerozolu, co ułatwia ich stosowanie.

Ochrona karoserii

Pasty do polerowania samochodów z dodatkami teflonowymi. Proces obróbki wchodzi w reakcję z wierzchnią warstwą farby, tworząc powłokę ochronną. Jest wysoce odporny na działanie środowiska, ułatwia mycie samochodu i zmniejsza zabrudzenia karoserii.

Jeśli proces leczenia jest przestrzegany i w zależności od wybranego preparatu, chroni on przez 2-6 miesięcy. Może być stosowany samodzielnie lub jako część pakietu do pielęgnacji zewnętrznej samochodu. Ochronnych środków polerskich nie wolno stosować na uszkodzony pojazd: wszystkie odpryski i zadrapania muszą być wcześniej naprawione, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zwiększonego powstawania korozji i rdzy na pojeździe.

Bezbarwne pasty polerskie z woskiem lub innymi dodatkami, które nadają lakierowi błyszczący wygląd

Wosk do samochodu

Bezbarwne pasty polerskie z woskiem lub innymi dodatkami, które nadają lakierowi błyszczący wygląd. Nie mają one wyraźnego działania ochronnego, ale nadają lakierowi głęboki połysk i pomagają ukryć zarysowania i koncentryczne okręgi powstałe w wyniku niewłaściwej pielęgnacji samochodu. Jest to bardzo popularny środek do przygotowania samochodu do sprzedaży, ponieważ wykończenie jest atrakcyjne wizualnie.